Baltalı trafik magandası tutuklandı!

Trafikte seyir halindeyken camdan balta sağlayan şüpheli, gözaltına alındıktan sonra Ümraniye Şehit Numan Şerif Datlı Polis Karakolu’na işlemlerini gerçekleştirilmek üzere götürüldü. Sonradan da Anadolu Adalet Sarayı’nda nöbetçi savcının karşısına çıkan M.O’nun ifadesi alındı. İfadesi alınan şüphelinin silahlı tehdit suçundan hüküm giymesi istendi.

Nöbetçi Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği, M.O’nun işlemiş olduğu suçtan ötürü tutuklanmasına karar verdi.

Olayın şüphelisi M.O’nun duruşma esnasındaki ifadesinde, balta salladığı aracın kamyon olduğunu belirtirken; kamyon şoförünün aracıyla kendisini sıkıştırması sonrasında böyle bir tepki verdiğini ifade etti. Aralarında kısa süreli sözlü tartışma olduğunu da ifade eden M.O; bu tip davranışını da oruçtan kaynaklı sinirli ruh haline bağladı. Kamyon sürücüsünün kendine sopa fırlattığını da ifade eden şüpheli; buna karşılık balta savurduğunu sözlerine ekledi. Baltanın da hafta sonunda gittiği piknikten ötürü aracında bulunduğunu sözlerine ekledi.

TEM Otoyolu’nda meydana gelen olay, sosyal medyada paylaşılarak; fazlasıyla tepki topladı. Bu görüntüleri inceleyen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik ekipleri; 34 PS 4631 plakasına sahip aracın sürücüsü olan M.O’yu gözaltına aldı.

M.O’ya bulunduğu hareketten ötürü 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 46/2G ve 73/A maddelerine göre cezai para işlemi uygulandı. Toplamda 110 bin TL para cezasına çarptırılan M.O; sonradan adliyeye sevk edilerek; hakim karşısında savunma vererek hapis cezasıyla karşı karşıya kaldı.

YouTube video

Yorum yapın