D-100 karayolunda kaza: 3 aracın karıştığı zincirleme kaza Kartepe’de trafiği felç etti!

Kocaeli ilinin Kartepe ilçesi D-100 karayolunda yaşanan zincirleme kaza, üç aracın birbirine girmesi sonucu kötü görüntülere neden oldu. Kazada, Ankara istikametinde seyreden bir otomobil, bir başka otomobil ve bir SUV tipi araç birbirine çarptı. Çarpışmanın etkisiyle SUV tipi araçtaki bir yolcu yaralandı. Ancak diğer sürücüler kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar sonrasında sağlık ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralı yolcu, sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılarak hastaneye kaldırıldı. Kazanın ardından D-100 karayolunda Ankara istikametinde araç yoğunluğu oluştu ve trafik akışında akamalar meydana geldi. Polis ekipleri tarafından kontrollü geçişler sağlanarak kazalı araçların çekilmesiyle birlikte yol yeniden normal seyrine döndü. 

Kaza sonrası trafikteki sıkışıklık nedeniyle sürücülere dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemle hatırlatıldı. Diğer yandan, kazaya karışan araçların çekilmesiyle birlikte trafik normal seyrine dönmüş olsa da otoyolda uzun süreli trafik sıkışıklığı yaşanma durumunun sürebileceği ifade edildi.

Güncel trafik kaza haberleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapın