Drift yapan sürücüye ibretlik ceza!

Kağıthane’de otomobille drift yaparak trafikteki araçları tehlikeye düşürdüğü öne sürülen sürücü gözaltına alındı. 6 bin lira ceza kesilen ve ehliyetine el konulan sürücünün aracı trafikten men edildi. M.A.E adlı sürücü ayrıca, belgesini almak için 60 günün sonunda psiko-teknik değerlendirmeden ve psikiyatri uzmanının muayenesinden geçerek, sürücü belgesi almasına mani hali olmadığını belgelemek zorunda olacak.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, 9 Haziran’da Kağıthane TEM Otoyolu’nda düğün konvoyunda otomobiliyle yolu trafiğe kapatıp drift yapan sürücünün görüntülerinin sosyal medyada yer almasının ardından çalışma başlattı.

Şüpheli M.A.E’ye Trafik Kanunu 67/1-d ( Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi) maddesinden 5010 TL ve 32/3 ( Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması) maddesinden 1002 TL olmak üzere toplam 6012 TL ceza uygulandı.

Görüntüleri inceleyen polis, 34 ROL 84 plakalı araç sürücüsü M.A.E’yi gözaltına aldı.

Drift yapan sürücüye ibretlik cezaPin
Drift yapan sürücüye ibretlik ceza

Şüphelinin sürücü belgesine 60 gün süreyle el konuldu. Şüphelinin, sürücü belgesini almak için 60 günün sonunda psiko-teknik değerlendirmeden ve psikiyatri uzmanının muayenesinden geçerek sürücü belgesi almasına mani hali olmadığını belgelemek zorunda olduğu bildirildi. Ayrıca 34 ROL 84 plakalı aracın 60 gün trafikten men edildiği öğrenildi.

Şüpheli M.A.E. hakkında adli işlem yapılmak üzere Sadabad Polis Merkezine sevk edildi.

İşte sosyal medyada paylaşılan görüntüler:

YouTube video

Sürücünün gözaltına alındığı görüntüler:

YouTube video

Kaynak: Hürriyet

Yorum yapın