Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir? Standart ve ek teminatlar nelerdir? Ferdi teminatlar kapsam dışında mı yoksa içinde mi? Teminat konusunda kısaca bilgilendirmeye çalışalım.

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Mal sigortası çeşitleri içinde yer alan kasko sigortası; taşıtların irade dışı hasara uğraması durumunda maddi konuları telafi etmek amacıyla uygulanan bir sigorta çeşididir. Kasko sigortası bu yönü nedeni ile isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Bu nedenle değişik ücretlendirmeleri bulunur.

Standart kaskolar içerisinde; yangın, çarpma, araç çalınması, çalınma teşebbüsü, çarpılma gibi konular yer alırken bunun dışındaki maddi kayıplar standart kaskonun içine dahil edilmez. Kasko tazminat talebinizi bu durumlara göre yapmalısınız. Aracınız sel nedeni ile hasar almışsa kasko bu maddi kaybı karşılamaz. Bu nedenle kasko yaptırırken talepleri iyi bilmelisiniz.

Yukarıda sayılan standart teminatların yanı sıra; ek teminatları da kasko sigortasının içine dahil ettirerek hasar kaybınızı minimum seviyeye indirebilirsiniz. Ek teminatların hasarın karşılanmasını sağlarken diğer koşulları da göz önünde bulundurur. Ek teminatlar arasında; terör olayları, sel ve deprem gibi doğa olayları da yer almaktadır. Sigorta şirketinizle ek teminatlarla ilgili bilgiler edinerek sigortanızdaki ek teminatları öğrenebilirsiniz.

Bu konuların haricinde bazı şirketler özel kasko paketi hazırlayarak daha geniş bir şekilde teminat yapmaktadırlar. Ferdi teminatlar ise bunların arasındadır. Yaralanma durumlarında sigortalı olan kişinin nakli ile ilgili işlemler ve hastalık nedeni ile olan nakil ve buna benzer daha pek çok kişisel durum da özel sigorta içine dahil edilir.

YouTube video

Yorum yapın