Kasko Tekliflerindeki Fiyat Farklılıklarının Nedenleri Nelerdir?

Kasko Tekliflerindeki Fiyat Farklılıklarının Nedenleri Nelerdir: Kasko sigorta teklifleri belirlenirken; aracın özellikleri göz önünde bulundurulur. Aracın özellikleri kasko teklifi için etkileyici bir unsurdur. Bilgilerinizi ne kadar doğru verirseniz; alacağınız kasko teklifi de o kadar iyi olacaktır.

Kasko Tekliflerindeki Fiyat Farklılıklarının Nedenleri Nelerdir?

Araç sahibi ismine düzenlenmiş olan kasko poliçeleri kişiye özel olarak yapılmaktadır. Kasko fiyat hesaplanmasında; aracın markası, sigortalı kişinin yaşı, eğitimi, mesleği gibi özelliklerde fiyat hesaplamasına etki etmektedir. Kasko teklifleri belirlenirken trafik sigortası şirketinin de bazı kriterleri bulunur ve bu kriterler doğrultusunda kasko fiyat teklifi verilir. Bu sigortalıya ve sigortacıya göre değişiklikler gösteren bir unsurdur.

Karşılaştırmalı kasko fiyatları yaparak en doğru teklife ulaşabilirsiniz. Bunun için farklı şirketlerle görüşmek en doğru tercih olacaktır. Değişik sigorta şirketleri arasında bulunan ücretleri karşılaştırarak en doğrusuna karar verebilirsiniz.

Kaskonuza ek teminatlar ilave ettirmek istiyorsanız vereceğiniz bedelde artacaktır. Bu nedenle yalnızca ihityacınız olan teminatları kaskonuza ekletmeyi unutmayın. Her teminatı satın almanıza gerek yok. Örneğin; sahil kasabasında oturan kişiler sel gibi doğa olayları için ek teminat alabilirler. Aracınızı çok fazla kullanmıyorsanız; muafiyetli kasko türünden yararlanabilirsiniz. Muafiyet oranını ödemeyi seçerseniz bu kasko türü sizin için uygun olacaktır.

Yorum yapın