Konya’da Trafik Kazası: Otomobilin Otobüs Durağına Çarpması Sonucu 4 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı! 

Konya’da trafik kazası yaşandı! Bir otomobil, kontrolden çıkarak otobüs durağında bekleyen 4 kişiye çarptı. Ne yazık ki kazada 4 kişi hayatını kaybetti ve 5 kişi yaralandı.

Konya’nın Meram ilçesi Ali Ulvi Kurucu Mahallesi’nde, saat 08.30 civarında gerçekleşen trajik kaza, 4 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Olayın detaylarına göre henüz adı belirlenemeyen bir sürücü yönetimindeki araç, kontrolünü kaybederek otobüs durağına doğru hızla ilerledi ve durakta bekleyen vatandaşlara çarptı. Çarpmanın etkisiyle durakta bulunanlar yol kenarına savruldu. Kazanın ardından sağlık ve polis ekipleri hemen olay yerine sevk edildi.

Ölü ve Yaralıların Kimliği Belli Oldu!

Pin

Kazada, otobüs durağında bekleyen Morda Gül Tutgak (54) ile akrabaları Elif Gül (42) ve Dudu Gül (33) olay yerinde hayatını kaybederken, Nergiz Gül (48) ise Konya Şehir Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Yaralanan sürücü Bekir Taşkın ile yanındaki Bahriye Taşkın (43) ve Ümmihan Taşkın (16) ile durakta bekleyen Türkan Gül (13) ve Sibel Özgürlü, ambulanslarla şehirdeki hastanelere kaldırıldı.

Sürücü Epilepsi Hastasıymış! 

Konya trafik kazası olayının ardından ortaya çıkan bilgilere göre sürücü Bülent Taşkın’ın epilepsi hastası olduğu belirtildi. Bu durum, kazanın nedenleri ve sorumluluklar üzerinde daha fazla soru işareti oluşturdu.

Savcılık Açıklama Yaptı! 

Konya Savcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Konya-Karaman yolunda meydana gelen trafik kazası sonucunda 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 5 vatandaşımız yaralanmıştır. Kaza ile ilgili Konya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal olay yerinde incelemelerde bulundu. Olayla ilgili olarak 2 Cumhuriyet Savcısı ve 1 Cumhuriyet Başsavcı Vekili görevlendirilmiştir. Olay yerinde uzman bilirkişi ile birlikte nöbetçi Cumhuriyet Savcımız tarafından gerekli inceleme ve keşif işlemleri yapılmıştır. Kazaya sebep olduğu iddia edilen araç şoförü olan şüpheli gözaltına alınmış olup olay tüm yönleriyle titizlikle incelenmektedir” denildi.

Trafik kazası haberleri hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak istiyorsanız tıklayınız.

Yorum yapın