LGS Nedir ve LGS Kitapları Neden Kullanılır?

Öncelikle LGS; 2018 ile 2019 öğretim yılında uygulanmaya başlayan ve 2018 senesine kadar TEOG olarak uygulanan sistemin yeni adıdır. Liselere Geçiş Sınavı olarak da bilinen LGS’ye ilk öğretim okullarında öğrenim görmekte olan  8. Sınıf öğrencileri girer. Bu sınava giren öğrenciler ise %70 sınav puanı, %30 ise diploma notları ile yerleştirilmektedir. Yani anlayacağınız üzere LGS de oldukça önemli olanlardan sınavlardan bir tanesidir. İyi bir lisede okumak her öğrencinin hayalidir. Ancak bunun içinde öncelikle çaba sarf etmek gerekir. Sınava iyi bir şekilde hazırlandıktan sonra bu isteğiniz yerine geleceği de muhtemeldir.

LGS Kitapları Neden Kullanılır?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Liselere Geçiş Sınavı yani LGS’ye girecek olan öğrenciler tarafından LGS kitapları kullanılmaktadır. Öğrenciler bu sınava hazırlanmak amacıyla LGS kitaplarına başvurmaktalardır. Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da önceden hazırlanmak gerekmektedir. Bu yüzden de öğrenciler sınav zamanı gelmeden önce LGS kitapları ile hazırlanmaya başlamaktadır.

LGS kitapları sayesinde pek çok öğrencinin hayalinin gerçekleştiği de doğrudur. İnsanlar bu kitaplardan faydalanmak istediği takdirde bu kitap oldukça faydalı bir kitap olmaktadır. Konu anlatımları ve soru örnekleriyle adayları bu sınava en iyi bir şekilde hazırlamaya da yardımcı olmaktadır. Unutmayın ki bu sınava girmeden önce bir kaynaktan yararlanmanız oldukça önemlidir. Bu yüzden de LGS kitaplarını sizlere öneririz.

LGS kitaplarına uygun fiyatlarla sahip olmak için, Sadecekitap.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın