Mercedes E Serisi İnceleme

1995 yılından itibaren üretimi yapılmaya başlayan ve sahip olduğu özellikler ile her dönemde adından oldukça sık söz ettiren ve üst orta sınıfta en çok tercih edilen otomobillerden olan Mercedes E sınıfı araçlarına bu yazımızda yakından bakalım. Zaman zaman sürekli aynı motoru kullanmakla eleştirilen bir seri olsa da hala dünyanın en lüks otomobilleri arasındaki yerini korumakta ve uzun yıllarda koruyacaktır.

Biz lafı uzatmadan 2017 e serisinin öne çıkan özelliklerini inceleyelim:
Öne çıkan en önemli özelliklerden bir tanesi güvenlik noktasında. Saatte 130 km/s hıza kadar direksiyonda otomatik kontrol sağlamakta ve şerit çizgileri olmayan ya da net fark edilmeyen yollarda dahi etrafındaki diğer araçlarla olan mesafesini otomatik olarak korumakta.

İsteğe bağlı olarak hizmete sunulan PRE SAFE Impulse güvenlik sistemi sayesinde otomobilin sürücüsü ve araç içinde bulunan diğer yolcular çarpışma durumunda tehlikeli durumlardan güvenle uzaklaştırılmakta, PRE SAFE Sound sistemi sayesinde de yine çarpışma anlarında ses basıncından kaynaklanan yaralanmalara karşı güvenlik sağlanmakta.

Mercedes E serisi 2017’de öne çıkan başka bir alan ise iç tasarım noktasında. Dokunmatik olarak yönetilebilen ve direksiyonun hemen üzerinde bulunan kontrol paneli ve orta konsolda yer alan yine dokunmatik olarak kullanılan kumanda paneli ile araç özelliklerini kullanmak ve fonksiyonlarını yönlendirmek oldukça kolay ve eğlenceli.

Aracın iç donanımı ile ilgili standart ve isteğe bağlı diğer özellikler ise şu şekilde sıralanmış:

Standart Olarak Sunulan Özellikler:

Ambiyans Aydınlatması (64 çeşit renk tonu)
Thermatic iki bölgeli otomatik klima
Sunroof
Isıtmalı ön koltuklar
Elektrik ile ayarlanabilen ön koltuklar
Isı izolasyonlu camlar

İsteğe Bağlı Olarak Sunulan Özellikler:

AIR BALANCE Paketi
Karartılış arka ve arka yan camlar
Air Balance
Güneş Koruma Paketi
Aktif Ergonomik Koltuk Paketi
Isıtmalı ve Havalandırmalı Ön Koltuklar
Ön Koltuklar İçin Koltuk Isıtma
Panoramik Sunroof
Isıtılabilen Direksiyon Simidi
Thermotronic Klima Sistemi
Bluetooth Arayüzü ve Kablosuz Şarj
Isıtmalı Kol dayanakları
Akustik Konfor Paketi

Yorum yapın