Muafiyetli Kasko Nedir?

Muafiyetli Kasko Nedir? Avantaj ya da dezavantajları nedir? Yapılmalı mı yapılmamalı mı? Yoksa sigorta şirketlerinin bir oyunu mu? İşte merak ettikleriniz.

Muafiyetli Kasko Nedir?

Bu kasko türü de, bir kasko paketi olarak karşımıza çıkan kaskolardan biridir. Rekabetin her geçen gün aratarak devam etmesi sigorta şirketlerinin kasko paketleri içine ek teminatlar eklemesine neden olmuştur. Bunların arasında Muafiyetli kasko türü de bulunmaktadır. Muafiyetli kasko belli bir bütçesi olmayan kişilerin imdadına yetişen bir kasko çeşididir. Kasko yaptırmak istemeyen kişilerin ihtiyaçlarına cevap verir.

Bu kasko türü; iyi hizmet sunan ve fiyat politikası ile de tüketiciye uygun olup indirim sunan bir kasko türüdür. Oldukça cazip seçenekler sunan bir poliçe ile birlikte maddi hasarlarınızı belirli ölçüde karşılayabilirsiniz. Aracınız belli bir olay nedeni ile hasar aldığında; tazminat olarak ödenecek parada kesinti yapılarak ödeme yapılmaktadır. Kesinti bedeli araç fiyatının %1, %2 veya %3 bedelinde olabilir. Poliçede bu rakam açık şekilde belirtilmiş de olabilir. Bu kasko türünde miktar belli bir rakamla belirlenmemişse; kesinti yapılacak tutar araç bedeline göre belirlenmektedir.

Bu kasko türüne karar vermeden belli unsurları da gözden geçirmeniz gerekmektedir. Aracınızı hangi sıklıkla kullandığınız, şehir içi tarfiğinde ne kadar aktif olduğunuz, küçük hasar tespitinin yapılıp yapılmadığı dikkate alınarak muafiyetli kaskodan yararlanılmalıdır. Eğer çok defa fakat küçük hasarlı kazalar yapan bir araç sürücüsü varsa bu kasko türü sürücü için uygun olmayacaktır.

Standart olan kasko primi içinde yer alan araç bedeli %10 yada %10 değerinden yüksekse, aracınızı şehir içinde sık miktarda kullanmıyorsanız, poliçe içerisinde mini hasar teminatı bulunuyorsa bu kasko türü sizin için uygun olan bir kasko çeşididir.

Muafiyetli Kasko Nedir? Bir oyun mu?

YouTube video

Yorum yapın