Nissan 350Z İncelemesi

Nissan 350Z tam bir spor otomobil olduğunu anahtarını çevirir çevirmez çıkan motor sesiyle hissettirmekte, direksiyon simidinin kusursuzluğu ve mükemmel tutuşuyla ani hızlanma ve süratiyle sürücüyü havaya sokmaya yetmekte.

Güçlü motor sesi sanki devasal bir araçtan geliyormuşcasına kendini göstermekte, Nissan değişken Valf timing kontrol teknolojisi sayesinde tork değerlerininin ayarlanmasına büyük yardım sağlamakta. 350Z iç mekanı çok özel, karbon fiber renkteki koltuklar konforuyla rahatlatıcı durmakta, vites değişimlerinin kısa aralıkta olması ve çok iyi senkronize edilmiş olması keyif verici, sert debriyajın ise kolay basılır olmaması sürüye güçlü bir spor otomobilde olduğunu unutturmamak için akıllı bir dizayn.

Gaz pedalıyla orantılı artan ve azalan egzoz sesi adeta bir müzik sistemi zevki vermekte, manevralarda otomobilin dengesi oldukça mükemmel, 17 inçlik lastikler aracın yolda tutunmasına büyük katkı sağlarken sürücüye sağlam bir güven kazandırmakta, koltukların dizaynı ve emniyet kemerinin vücudu sıkıca sarmasıyla otomobil içindekilerin konforu bozulmuyor.

EFD (Elektronik fren gücü dağıtımı) sayesinde frenleme esnasında fren gücü ön-arka tekerleklere eşit olarak aktarılırken fren asistanıysa tam olarak fren pedalına basılmadığında ve ani frenlemelerde ABS’nin devreye girmediği zamanlarda kontrolü sağlayan oldukça yararlı bir teknoloji. Araç dinamik kontrol teknolojisi sert kenara yanaşmalarda ve kaygan zeminlerdeki geçişlerde devreye girerek gerekli tekere fren uygulayarak sürücünün kotrolü sağlamasına kolaylık kazandırmakta.

Nissan 350Z 3.5 lt motoruyla 280 HP ve 363 Nm tork üretimine çıkarken 5 ileri otomatik şanzımanla çok iyi uyum sağlamakta, 350Z’nin 100 Km mesafede ortalama tüketimi ise ortalama 11.4 lt olurken maksimum sürati 250 Km/s ölçülmektedir.

Nissan 350Z fiyatı ülkemizde 79.990 Euro+3.505.5 TL olarak Nissan ve spor otomobil hayranlarını beklemektedir.

Yorum yapın