Oto cam çatlak tamiri nasıl yapılır?

Otomobillerde yaşanan en önemli sorunlardan biri de, farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan ve görünümü olumsuz etkileyen cam çatlaklarıdır. Günümüzde otomobillerin camlarında oluşan çatlakların çok büyük olmaması halinde, onarılması mümkün olabilmektedir. Böylece cam değiştirme için ödenmesi gereken miktarlardan büyük tasarruflar sağlanabilmektedir.

Çatlak araba camı tamiri, araçların ön camlarına uygulandığı gibi, yan ve arka camlara da uygulanabilmektedir. Çatlama hallerinde yapılan onarım, çatlağın büyümesini önlemeye ve bütünlüğü korumaya yönelik olarak yapılmaktadır. Çatlak tamirinde kullanılan özel kimyasal maddeler sayesinde; oluşan çatlamalar büyük oranda giderilebilmektedir. Tamirat sırasında camlar sökülmediğinden dolayı, cam lastikleri de orijinal yapılarını koruyarak, sızıntıları engelleme görevini aynı şekilde sürdürebilmektedir.

Otomobillerde Cam Çatlağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Çatlak camların değiştirilmeden onarımını sağlamak adına geliştirilmiş bulunan bir vakum cihazıyla, çatlamanın olduğu bölgedeki hava alınmaktadır. Daha sonra çatlak içerisine özel bir solüsyonun enjekte edilmesiyle dolgu yapılmaktadır. Solüsyonun tatbiki sonrasında ise, ultraviyole ışık kullanılarak solüsyon kurutulmaktadır. Kuruma sonrasında çatlama oluşan bölgeye, cila ve temizlik yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Yaklaşık 10 dakika kadar süren onarım işleminden sonra; araba camında oluşan çatlak büyük oranda giderilmekte, aracın görsellikle ilgili sorunu ortadan kaldırılmaktadır.

Çatlak araba camı tamiri fiyatları nedir?

Çatlak cam tamiri; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Eskişehir, Samsun, Antalya gibi büyükşehirlerde yapılırken, şimdi tüm il ve ilçelerde yapılabilmektedir. Çatlak cam tamiri fiyatları da, çatlağın büyüklüğüne ve uygulayan ustaya göre 100-500 TL arasında değişmektedir.

Çatlak oto cam tamiri videosu

Aşağıda, size yol göstermesi açısından birkaç video eklemek istiyoruz. Çatlak cam tamir ürünlerini internetten sipariş verebilir, kendiniz de yapabilirsiniz.

YouTube video

YouTube video

Yorum yapın