Peugeot 4007 Teknik İncelemesi

Peugeot 4007, tıpkı bukelemun gibi. Boyutları sayesinde şehiriçinde rahatlık sunarken yetenekleriyle zorlu yol koşulların üstesinden gelmeyi biliyor. Peugeot 4007’ye dışarıdan bakıldığında oldukça dinamik ve sportif bir tasarım göze çarpıyor. İlk bakışta onun heybetli bir SUV kadar geniş iç hacim sunamayacağını sananlar içersine geçince yanıldıklarını anlıyorlar.

Çünkü 7 kişilik oturma kapasitesine sahip olan 4007yolcularını rahat ettiriyor. Özellikle diz mesafesi konusunda ön ve arka sıradaki koltuklarda yolculara son derece cömert. Altyapısı ve çekiş sistemini Mitsubishi’yle ortak kullanan Peugeot 4007’nin motor kaputunun altında, markanın kendi geliştirdiği 2.2 lt’lik dizel ünite görev yapıyor.

Mitsubishi Outlender’ın kullandığı ve Volkswagen’den alınan 2.0 lt 140 HP’lik dizel motora kıyasla, daha güçlü. 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen motor, testölçümlerinde ortalama 8.8 lt/100 km’lik yakıt tüketimine ulaşarak ekonomik olabileceğini de gösterdi. Ancak motorun çalışma sesinin rölantiden itibaren yüksek seviyelere çıkması iç mekanda dakonforu etkiliyor. Motorun bir diğer dezavantajıysa hem ÖTV’den, hem de yıllık ödenen MTV’den dolayı 4007’nin fiyat etiketinin ve kullanım maliyetlerinin tüketiciye yüksek seviyede yansıması. 4007’de öne çıkan önemli bir diğer özellik sürüş dinamikleri. Mitsubishi Outlander’da görev yapan 4 tekerlekten çekiş sistemi, vites kolunun gerisindeki kumandadan kontrol ediliyor. Önden, otomatik ve kilitli çekişlerden biri tercih edilebiliyor.

Yorum yapın