Aracımı düşük değer göstererek hakkım yenmektedir ne yapmalıyım?

Soru CevapCategory: SigortaAracımı düşük değer göstererek hakkım yenmektedir ne yapmalıyım?
asked 5 sene ago

Merhaba bir sorum olacak aracım 3lü yaralamalı bir kaza yaptı benim aracım tam kusursuz olarak kusur tespiti yapıldı suçlu araç trafik sigortası olan X sigortadan hasar dosyası açıldı aracım bmw olduğu için aracımda çıkan hasar miktarı karşısında aracımın piyasa değerini %50 düşük göstererek aracıma 110.000.00 tl değer biçtiler bende telefonda görüştüğüm ağır hasar depertmanı veya dosya sorumlum olan x beye benim aracımdan bul hatta 2 sefer pert kayıtlı olsun ben 135.000.00 tl ye alacağım diyorum ama bu x bey illede aracın 110.000.tl diye aracımı düşük değer göstererek hakkım yenmektedir ne yapmalıyım

Serpil replied 5 sene ago

Eksik anlattığım bir şey yok. aracımın güncel piyasa değeri 160-170 bin lira çıkan hasar 100 bin lira diyorum ki siz teminatınızı ödeyin hasar sorumlusu x bey de sizin aracınız 110 bin lira 88 bin lira alıcı var kalan 21.900 diyor. bende diyorum kardeşim 2 sefer pert olmuş aracı bul 135.000 liraya alacağım diyorum kabul etmiyor

1 Answers
answered 5 sene ago

Gelen cevaplar:

Trafik sigortasının teminatı toplam 36.000 tl size bir lira bile fazla ödeyemezler. Siz aracınızın üzerindeki hasar bedelini talep edin.

Karşı tarafın kasko imm si varsa trafik yetmeyen teminat buradan karşılanır yoksa artan kısım için kusurlu tarafa dava açmalısınız veya bir eksperden rapor alıp zarar verene ödemesi için gönderin ödemezseniz dava açacağınızı söyleyin. Aracınızın tamirde kaldığı günlerin parasını ve değer kaybıda varsa istemeyi unutmayın.

Bilir kişi isteyin. mahkeme açın ve aracın parasını alana kadar araç kiralayın. hepsini faiziyle alırsınız.

Yanlış olan bir şey var trafik sigortası 36 bin öder eğer havuz poliçesi değilse 86 bin öder x trafik sigortası bu aracin hasar bedeli ne kadar. Trafik sigortasında pert hasarı olmaz sizinle pazarlık yapamazlar anca hasarı en dusuk yapan yere çektirirler. Eksik anlattiginiz bir şeyler var.

Your Answer

6 + 9 =