Aracımız 1 haftadır bekliyor

Soru CevapCategory: SigortaAracımız 1 haftadır bekliyor
Serpil asked 5 yıl ago

Rent a carda çalışan aracımıza x sigortadan günlük kiralamada çalışan araçlar için ren a car kaskosu yaptırdık. Müşterimiz aracı 3 aylığına 03.01.2019 günü kiraladı. 24.01.2019 günü bizi arayarak tek taraflı kaza yaptığını beyan etti. Şirket elemanımızı yönlendirdik. Elemanımız gittiğinde polis gelmiş kaza raporunu yazmış ve ayrılmak üzereymiş. Aracı sigorta şirketinin anlaşmalı servisine çektirdik. 26.01.2019 günü dosyası açıldı. Exper gelip aracı incelemiş 22.000 tl gibi bir hasar çıkarmış. Daha sonrası kazayı tutarsız buldukları için araştırmacı atamış. Gelen arkadaşa iyi niyetli olarak elimizden gelen tüm yardımı yaptık. Arkadaş aracın içinde alkol kokusu olduğunu ve olay yerinde kırık bira şişeleri gördüğü gibi bir takım delillerinin olduğunu falan söyledi bizden feragat istedi. Feragatı verecek tarafın biz olmadığımızı madem öyle bir olay olduğunu düşünüyorsa müşteriden ben alkollü kaza yaptım diye beyan almasını bizde mahkeme yoluyla hakkımızı arayacağımızı söyledik. Neyse elinde arabanın iç fotoğraflarıyla kaza yeri olan ana caddedeki bira şişelerini fotoğraflayıp gitti. Fazla uzattık araştırmacı bir daha geldi gitti ama hala ortada bir sonuç yok. Araştırmacı ben raporumu yazdım abi suistimal bürosunda 1 haftadır diyor.
Kaza olalı 1 ayı geçti. Sizce exper atayıp aracı kendi servisime çekmelimiyim yoksa beklemek dahamı mantıklı.

Serpil replied 5 yıl ago

Alkol raporu var 0 promil. Ama araştırmacı arkadaş kazanın o saatte olmadığı geceden gündüze taşındığı gibi bir ithamı var. Anladığım kadarıyla elinde bunla alakalı bir delil de yok. Ama uzattılarda uzattılar. Dosya red bile etse ben veririm generaliyi mahkemeye benim zararımı tazmin eder oda elinde kanıtı delili varsa müşteriye döner. Haksızmıyım?

1 Answers
Serpil answered 5 yıl ago

Gelen cevaplar:

Eksperinizi atayin aracı yaptirin şirketi mahkemeye verin.

Yargıtay ın kaza nedeninin güvenli sürüşe engel olması ile ilgili kararı da söz konusu.. Üstadın söylediği yolda ilerleyin. Tek başına alkol hasar red sebebi sayılmıyor. Promil seviyesinin ölçülmesi gerekli. Polis geldiğine göre sürücü için alkol raporu tutulmuştur büyük ihtimal..

Kaskolu aracın içinde bira şişesi bulundurmak suç o zaman.

Alkol raporu vardır. Kisisde alkol varsa müşteriyi verin yoksa şirketi.

Alkol raporu varsa sorun yok.yoksada koku kırık şişe ile ispat edilmez.ispat yükümlülüğü gerçek deliller ile mümkündür ve bu olayda sigortacıya yani generali ye aittir.eksperinizi çağırıp onarıma başlayın biran önce.

bende araştırmacılar ile bir çok kez olay yerlerine gittim. kesin kati bulgu olmadan red vermezler ve ithamda bulunmaları imkansız bence siz müşterinizi bir inceleyin. zira gol atalım derken kendi kalenizede gol atmış olabilirsiniz. gittiğimiz bir kazada kazanın o saatte olmadığını sözlü olarak kişiler beyan ediyor fakat yazılı bir ifade vermekten esnaf oldukları için kaçıyorlar. bu durumdada sigorta hasarı ödedi yani uzun lafın kısası bu vakada elinde görüntü veyahut yazılı bir belgesi yoksa uydurmasyon yapacağını düşünmüyorum.

Arastirmaci saat konusunda supheli ise vardir bir dusuncesi . Etrafta kamera ve gorgu tanigi yok ise eldede birsey yok demektir. Pasa pasa öder hertùrlù. Tahkim yada mahkeme paklar bu isi ..

Your Answer

0 + 15 =