Aradaki farkı alma imkanım varmı ?

Soru CevapCategory: SigortaAradaki farkı alma imkanım varmı ?
Serpil asked 4 yıl ago

Merhabalar ;

Bir ay önce bir kaza geçirdik. Zincirleme kaza sonucunda aracımız pert oldu. Ve suçlu polis tutanağı ile birlikte %100 ilk vuran araç olarak belirlendi.

Ben aracımı 5 ay önce 24.000 tl satış bedeli ile almıştım. Kazayı il dışında gerçekleştirdiğim içinde 1500 tl ye yakın faturalandırdığım bir masrafım daha oldu.

Sigorta firması malesef teklif olarak 23.000 tl teklif etti. Uzun uğraşlarım sonucu 1 tl bile yukarı cıkmadılar. Araçsız durmamak için 23.000 bini kabul etmek zorunda kaldım . Aynı modelde bi araç almak istediğimde 25-26.000 tl olarak piyasası var. Ve yaptığım masrafları sayarsak 26-27 bin tl bandında bi para bekliyordum .

Şuan sigorta firmasından mecbur olduğum için 23.000 tl olarak paramı aldım. Aradaki farkı alma imkanım varmı ? Var ise nasıl bir yol izleyebilirim .

1 Answers
Serpil answered 4 yıl ago

23.000 tl bedeli.. (Fazlaya ilişkin haklarım saklı kalmak kaydı ile) ibaresi ile imzalayacaksınız 23.000 tl.. Alacaksınız daha sonra avukat aracılığı ile tahkim kuruluna başvuracaksınız

Serpil replied 4 yıl ago

tahkim kuruluna başvuru yaparken aracın mesela hiç bir kazaya karışmadığını, kaza darbe boya vs olmadığını avukata bildirmeye gerek var mı? Yoksa araç ile alakalı bütün araştırmaları onlar mı yapıyor
Bunu gizle veya şikayet et

Serpil replied 4 yıl ago

sigortalı zararını ispat etmelidir.

Serpil replied 4 yıl ago

Benimde bir aracım pert oldu ve piyasanın altında fiyat verdiler. Kabul edip avukat aracılığı ile mahkemeye verdim.
Bu süreçte avukata aracımın herhangi bir kaza darbe boya vs olmadığını beyan etmem gerekiyor mu?

Serpil replied 4 yıl ago

aracınızın neden daha kıymetli olduğunu tabi belgelendirmeniz faydanıza olur

Serpil replied 4 yıl ago

İnternetten sizin aracınızın emsallerinin görselleri vs gibi

Your Answer

6 + 8 =