Doğal afetler kasko kapsamında mıdır?

Soru CevapCategory: SigortaDoğal afetler kasko kapsamında mıdır?
Serpil asked 5 yıl ago

İyi çalışmalara herkeze. 2008 linea marka otomobilim var. Kasko yaptırdık. Dün Amasya da oluşan afette arabamızda dolu hasarı oluştu. Sigortacımı aradım auto king yada rsservice git dedi. Aklımda bir kaç soru var.

1- Arabada oluşan dolu kaskodan karşılamak için ne tür belge hazırlayacağız. (Afete ait meteroloji raporu vs. Gibi)

2- bu hasar kaskoda hasarsızlık indirimi etkiler mi?

3- Mini onarım limiti nedir? Bu kapsamda kullanılır mi?

4- Mini onarım üstü çıkan bir hasar, arabada hasar kaydı olarak görüneceği için Trafik sigortamda artışa neden olur mu? (Sonuçta kaza yok doğal bir afet.)

Cevap bulabilirsem çok mutlu olurum.

3 Answers
Serpil answered 5 yıl ago

Gelen cevaplar

Öncelikle geçmiş olsun.1.sorunuzun cevabı ehliyet ruhsat meteoroloji raporu ki bazı sigorta şirketleri bu raporu mecburi kılmıştır ve beyan yazacaksınız.2.sorunun cevabı evet etkiler fakat bazı sigorta şirketleri hasarsizliginizin tamamını bozmuyor bunu acentenizle konuşursanız size yardımcı olacaktır.3.sorunun cevabı dolu hasarları mini onarım teminatına girmez ölçüleri vardır.yine her sigorta şirketinin limitlerine gore değişir.son sorunuzun cevabi. Aracınıza dosya açılırken trafik sigortanızdan açmıyorsunuz sizinde dediginiz gibi ikili üçlü bir kaza yok .trafik sigortanız atışa neden olmaz .ha birde soyle birşey var o sene içersinde bir kazaya karışmadıysanız. Umarım yardımcı olmuşumdur

Serpil answered 5 yıl ago

1- hasar kaydi isler yapilan tamır tutari kadar
2- hasarsızlık indirimin bozulmaz
3-trafik sigortasi primin degismez
4- aracin tam duzelir mini onarim limiti filan bisey sorulmaz.
5-sigorta sirketi ile görüşün disarda boyasiz onarım göçük duzeltme yerlerinde yaptirabiliriz aracinizi parasini öder size hasarsızlık indirimi de etkilenmez.

Serpil replied 5 yıl ago

amasya göçük işi yapan bi yer var zaten. Inşallah firma onlarla anlaşması vardır.

Serpil replied 5 yıl ago

anlasmasi olmasina gerek yok sigorta sirketi sizede odeme yapabilir. Siz oraya nakit veya kredi karti ile de odeme yapabilirsiniz

Serpil replied 5 yıl ago

anladım teşekkür ediyorum.

Serpil answered 5 yıl ago

Araştırın bu işi layıkıyla yapan yer vardır illaki Samsun’da mutlaka vardır düzgün bir yere ver aracını. Sadece beyan yeterlidir ama mega star dosya sorumluları evlilik cüzdanı bile isteyebilir.

Your Answer

3 + 9 =