Eksperlerin yazdığını az bulan arkadaşlar biraz düşünsün

Soru CevapCategory: SigortaEksperlerin yazdığını az bulan arkadaşlar biraz düşünsün
asked 5 yıl ago

Sigorta şirketleri ile iş yapan yetkili yetkisiz tüm servisler herkes işçilik maliyetlerinin eksperler tarafından düşün yazıldıgından şikayetciler,
Eksperlerin yazdıgını az bulan arkadaşlar,
Lütfen sizler de 1 metre kare yerin boya maliyetini çıkarın ve gelen eksperle ona göre pazarlık edin.
Sizlere göre 1 metre kare yerin boya maliyeti nedir,
Bunun için kaç gram boya, kaç gram vernik, kaç gram sertleştirici, kaç gram astar, kaç tiner, kaç adet zımpara, kaç adet bant ve ne kadar kagıt kullanıyorsunuz.
Bunların maliyetini kalem kalem yazın ve maliyeti hep birlikte çıkarıp, hayata bakış acınızı biraz olsun değiştirilem…
Ne dersiniz…
Bu maliyeti burda hep beraber yapabilirmiyiz….

3 Answers
answered 5 yıl ago

Gelen cevaplar

sizinle bu işlemi yapmış olmak bir işe yaramayacak mı ? bunlar daha önce çalışılmış işlemler.. ana sorun eksperin yazmayışı değil yazamayışıdır..
anlaşmalı yerlerin anlaşma alabilmek için ilk yalakalık olarak parça başı 100 liraya boyarız teklifidir..
bir parça fiyatının 160 170 liraya endekslenmesidir.. büyük parçalar hariç onlara servet ödüyor sigortalarımız 200 falan civarı.. her neyse kısa keseyim, sizce rakamları hakkıyla yazan eksper o sigortalardan iş alabilecekmidir ?? eksperin iş kaygısı yoksa işletme olarak sigortanın öfkesinden nasıl kurtuluruz sonraki işlere etki etmesini nasıl önleriz söyleyebilirmisiniz ??

Serpil replied 5 yıl ago

Haklısınız benle bu işlemi yapmanız hiç bir işe yaramiyacak . Ama hiçbir işe yaramiyacak diye susmak daha mantıklı ise hep beraber susalım ve hiçbirsey yapmayalım. Aynı eksperin servise farklı size farklı işçilik verdiğini söylüyorsunuz ya onu yapan eksperin önüne elinizde servise yazdığı işçiliği belgeleri ile koyun bende bunu istiyorum deyin ve ısrar edin veremem der isede oraya nasıl veriyorsun deyin . Siz gelen ekspere benim maliyetim bundan aşağı yapamam deyin. Unutmayın sigorta şirketleri esnaflara mahkumdur burda sıkıntı esnafımızın kendi ayaklarına sikmasidir

answered 5 yıl ago

bu arada kabaca normal şartlarda 10 – 25 cm civarı hasarlarda saat israfı ile ortalama 300 civarı çıkar. çapı daha büyük onarımlarda ise artmaktadır 500 tl ye çıkabilir.. detaylandırmak kolay. ben ne yapabileceğimizi kısaca anlamak istiyorum ve bilgi rica ediyorum..

Serpil replied 5 yıl ago

Yapmanız gereken çok kolay esnaf olarak birlik olmanız ve çürük elmaları dislamaniz siz birlik olursanız şirketleri arabaları nerde onartacaklar. Atalarımız birlikten kuvvet doğar diye boşa demiyor bir ayda 50 araç yapıp şirketlere hamallık yapacağınıza 20 iş yapın ama para kazanın daha iyi

answered 5 yıl ago

bu iş esnafın inisiyatifinde değil. öncelikle anlaşma almak için boyadan ödün veren anlaşmalı yerlere resmi olabilecek bir yaptırım yapabilmek gerekir.. adamlar boyadan kısıp başka yerlerden geçiriyor.

Serpil replied 5 yıl ago

Resmi olacak birşey beklerseniz daha cok beklersiniz. Siz dogru olun hakkınızı isteyin, araç sahibinden de 70-80 tl ye avukata verebilecek şekilde bir vekalet alın, aracı tamiratını kendi kriterlerinize uygun olarak yapın araç sahibi adına eksper atama hakkını kullanın . ilgili eksper raporu ile birlikte aynı faturayı kesin şirkete gönderin 15 günde ödemezler isede avukanız vasıtası ile sigorta tahkime başvurun ilk 6 ay sıkısırsınız ama daha sonra yaptınız tüm işlerin hakkını yasal faizi ile alamaya başlayarak rahata erebilirsiniz. Sizlere küçük bir tavsiye bu.

Serpil replied 5 yıl ago

tahkimden lehte sonuç çıkacağına eminmisiniz sonuçta sigorta kanunları düzenlenip sigortalara kendi şartlarını oluşturma izni verildi.

Serpil replied 5 yıl ago

siz işinizi kanun ve nizama uygun olarak yapar iseniz, hasarı bir sigorta eksperine tespit ettirip ondan alacagınız raporu göre fatura keser ve bunu resimlerlede belgelendirir iseniz vergisini ödediginiz birşey için zorda kalmazsınız. yeterki neyi nasıl yapacagınızı biliniz… Bunu mersin’de yapan özel servisler var ve orda kimse kafasına göre onarıma parça gönderemez, kafasına göre anahtar telim şu fiyat yapıyorsan yap yapmıyorsan yapan var diyemiyor. Herşeyin bir yolu var yeterki dogru yola dogru insanla cıkın…

Serpil replied 5 yıl ago

anlaşıldı bu konuyu biraz araştırmam bilgilenmem lazım. tabi öncelikle bağımsız bir eksper bulmak gerekli. peki tek bir eksperle çalışıyor olmanın dezavantajı varmıdır sizin fikrinize göre ??

Serpil replied 5 yıl ago

neden dezavantajı olsun… sigorta şirketleride sürekli size aynı eksperleri göndermiyormu… Siz işinizi kanun ve nizam cerçevesinde dogru yaptınız müddetce kimse size birşey yapamaz

Serpil replied 5 yıl ago

benim kişisel olarak konunun üzerinde duruş sebebim, aracın sadece boya kısmı ile uğraşmamdan kaynaklı tüm branşlarda servis hizmeti vermiş olsam başka yerden tolere edebilirdim lakin bu imkana sahip değilim..
250 yeni ve hasarsız parça için mantıklı olsada genel itibarı ile yetersiz.

Your Answer

8 + 8 =