Kasko şirketi ödeme yapmıyor

Soru CevapCategory: SigortaKasko şirketi ödeme yapmıyor
Serpil asked 5 yıl ago

arkadaşlar iyi günler. bundan 45 gün önce aracımı servise kaza tespit tutanakları ile birlikte onarım için bıraktım. ve X kasko firmama haber verdim. 3-4 gün sonra Ekspertiz şirketinden gelen eksper arkadaş gerekli incelemeleri yapıp servisten ayrılmış. 17 gün sonra onarım onayını vermiş. sonrasında tamir süreci bitiminde servis faturayı kesmiş kasko şirketime yollamıştır. aradan geçen 10 güne rağmen kasko firmam ödemeyi yapmamış. 10 gün sonunda ise toplam 14459 tl lik hasarın 10.000 tl sini ödenmesine karar verilmiştir diyerek hem beni hemde servisi mağdur etmiştir. gelen eksper arkadaş araç üzerinde gerekli incelemeyi yapmış değişecek parçaların listesini servise vermiştir. servis bir civata dahi listeden çıkmamış olmasına rağmen iş bittikten sonra ben ödemiyorum nasıl diyebiliyor? böyle bir şey olabilir mi? tahkim komisyonu ne karar verir? bu anlaşmazlığa bakar mı? ödememesine bahane olarak araçta eski hasarların olduğu tespit edilmiştir gibi absürt bir gerekçe öne sürüyor. bu anlaşmazlık için bana nasıl bir yol gösterirsiniz. neler yapmalıyım? yardımlarınız ve değerli fikir önerileriniz için teşekkürler.

Serpil replied 5 yıl ago

Servis topu kaskoya kasko topu Servise atıyor. İki aylık sürenin sonucunda anlaşılan o ki kutsal ekspertiz kaskodan gelen eksper onayını değil hatalı bir şekilde hepsinin değişimini onaylamış. eksperden servise giden onay raporu ile kaskodan ekspere gelen onay raporu farklı. tüm karmaşıklığı şu an için eksper yapmış görünüyor. somut bir gelişme yok. sonuç bekliyorum

1 Answers
Serpil answered 5 yıl ago

Gelen cevaplar:

Tahkime başvurun paranızı alırsınız poliçe alırken fiyat odaklı olmayın.

Arac uzunde eski hasar tespit edildi ise neden odeme yapsin ? sigorta sirketi hakli olmasa odemeyi yapardi.

Gelen eksper aracin uzerindeki hasarin eski yada yeni olduguna bakmak ofiste calisan arkadaslar sonrasinda sigortadaki dosya sorumlusu arac gecmisini inceler. eger tespitleri olumlu yonde ise sorun olmaz odeme yaparlar tespitleri ve arastirma sonucu delilli bir sekilde ise odeme yapmaz. boyle bir kesinti yaptilar ise ellerinde bir delil vardir diye dusunuyorum. yoksa zaten magdur olarak hakkinizi tahkimden yada hukuki olarak devam ettirebilirsiniz. size nacizane tavsiyem ellerindeki delili talep etmeniz.

Acenten ile görüşmen daha uygun olabilir , belki poliçen muafiyetli onu kontrol ettir

Fatura ile farkı için tahkime gidin.

Benim de hasar onarım servisim var ben bu tarz olaylarda müşterinin arabasını yapıp veriyorum müşteriden 2 tane vekalet alıyorum birisi servise hasar parası ödenmesi için diğer vekalet ise eksik hasar ödemesi için yani müşteriyi mağdur etmeden hem zaman acısından hemde maddi acıdan müşteriye yansıtmadan bu işi yapıyorum yani birazda servis elini taşın altına koyacak servis de işin içine girip müşteriyi üzmeden işin hallolur kısmına yanasacak.

Ekspertiz raporunu temin ediniz. Kesintinin eksper mi yoksa şirket kaynaklı mı öğrenmiş olursunuz

Sizin eksiginiz yoksa kendinizden eminseniz. Sigorta sirketinizi arayin . Yetkili biriyle gorusup konuyu aktarin. Tepkinizi gosterin. Tahkim e basvuracaginizi belirtin. Muhtemel geregini yapicaklardir. Policenizin yetkili serviste kesintisinin olup olmadigini ogrenin. Saibeyle olacak bi kesinti olmaz. Saibe olsa hic odemez. Bi arabanin onarim icin okadar beklemesi bile suc. Gerekirse bilir kisi atasinlar arastirsinlar. Gecmis olsun

Your Answer

3 + 15 =