Kasko şirketi pert değerini düşük çıkarıyor

Soru CevapCategory: SigortaKasko şirketi pert değerini düşük çıkarıyor
asked 4 sene ago

Aracimin kaskosu var kasko degeri 89.000tl aracim pert oldu sigorta sirketi bana 65.000tl teklif ediyor gereckesi noter satis kagidinda satis bedeli 65.000tl yazili oldugu icinmi….satis bedelinden mi odeme yapiliyor kasko degerinden mi….satis bedeli sigorta sirketini ne ilgilendiriyor ki ben ucuza bulmusum almisim seni ne ilgilendiriyor? Kasko degerinden odenmesi gerekmezmi?

Bilgi rica edecegim tesekkur ederim..

16 Answers
answered 4 sene ago

Size bedavadan hediye gelseydi ne diyecekti bu şirket 🙂

answered 4 sene ago

kardes onu aldigina dua et…benim arabam da yanarak pert oldu…yok bakimsizliktan yandi yok elektrik arizadan yandi deyip odemiyorlar

answered 4 sene ago

arkadaşlar yanlış anlamayın. Hiçbir şirket babamızın oğlu değil ama; 30 martta araç alındı kaskosunu yaptım. 3 gün sonra 1 nisanda araç pert oldu, kasko bedeli 46.350 tl’ydi, 1 ay içerisinde hesabına 46.700 tl para geçti. bence bu konularda bir şirketi durduk yere suçlamayınız derim.

Serpil replied 4 sene ago

kim haksizlik yapiyor ise soyluyoruz…ve haksizliga karsi susan da dilsiz seytandir…biz sagdan soldan duyduklarimizda degil…bu sayfada bu isi yapan eksperlere bilirkisilere dosyamizi gonderiyor…onlarin goruslerini aliyoruz…benim dosyama da daha bi tane arkadasim yada abim…sen haksizsin kardesim alamazsin demedi…herkes almam gerektigini hatta bu isin neden tahkime kadar goturuldugune uzulduklerini soylediler.

answered 4 sene ago

Verdiklerini alın,haklarınızı saklı tutun üstü için dava açın

answered 4 sene ago

Verdiklerini alın,haklarınızı saklı tutun üstü için dava açın

answered 4 sene ago

Poliçe pirimi poliçede yazan bedel üzerinden hesaplandığı için vermesi gereken meblağ o olmalı.

answered 4 sene ago

Rayiç bedel sigortanın başlangıcında nasıl tesbit edilmiş.hasar tarihinde de aynı tesbit yapılması lazım…

answered 4 sene ago

Verdiklerini alıp dava açın. İbranameye fazlaya dair haklarınızı saklı tuttuğunuzu yazın. Rayiç değerden dava sonuçlanır paranızı alırsınız. Tahkime başvurup dosyayı heder etmeyin:)

answered 4 sene ago

aracın 2. el piyasasını size ödemek zorunda. Tahkime gidebilirsiniz. Aracı hibe de almış olabilirsiniz. Noterde ki memur araç kodunu yanlış da yazmış olabilir. sizin aracınız sigorta edilirken, poliçede belirtilen araç kodu da önemlidir. ama size, noter evrağında böyle yazıyor diye gerekçe sunamaz. ve şirketi merak ettim söyleyebilirmisiniz

Serpil replied 4 sene ago

şöyle bir durum var resmi bir teklif yok sadece eksper telefon açıp o rakamı ödeyeceğiz diyor biz de kabul etmedik ve itiraz dilekçesi yazdık gönderdik…

Serpil replied 4 sene ago

Eksper piyasa araştırması yapıp şirkete raporunu verir. bazen eksper raporunu dikkate alırlar, bazen kendileri de araştırma yaparlar. verileni alın, ibranameye not düşün ve üzeri için tahkime gidin. tümü için tahkime gittiniz mi, rakam aralığı yüzünden tahkimde dava uzuyor. ama yine söylüyorum, noterde bu yazılmış diye size dayatma yapamazlar. eksper işini bilmiyor demektir. siz şirketinizle görüşmeden tahkime gitmeyin.

Serpil replied 4 sene ago

Çok teşekkür ediyoruz yazdıklarınızı dikkate alıcaz itiraz dilekçesini gönderdik cevap gelsin ona göre hareket edip sonucunu burada paylaşacaz…İyi çalışmalar diliyoruz…

answered 4 sene ago

Noter satış senedi deki bedel. Sigorta şirketini ilgilendirmez. Aracın kazadan bir gün önceki değeri üzerinden sigortacı hasarı yasal süresi içinde ödemekle yükümlü.

answered 4 sene ago

Siz nasıl 65 e aldınız yada neden 65 yazıldı Noter satışına ? Bu aracın marka model yakıt vites boya değişen durumu nedir sahibindendeki değeri önemli kasko bedeli 89 olabilir.

answered 4 sene ago

Eksik bilgilendirme olmasın. Ön ekspertizdeki araç hasarı nedir? Sovtaj rakamına göre Belki onarım maliyeti uygundur, siz aracı pert istiyorum dediğiniz için pert edilebilecek rakam bu demiş olabilirler. Ayrı olarak Eksper tarafından tarafınıza bildirilen rakam bu diyorsunuz, Şirketi zan altında bırakıp bu parayı ödüyor diye yazmanız bence hatalı bir davranış. Öncelikle dosya sorumlusuna itirazınızı iletebilirsiniz, tekrar değerlendirmeye alınacaktır. Hiçbir şirket ben bu parayı istiyorum dediğinizde direk ödemez. Piyasa rayiç araştırması yapıp aracın hasar kayıtlarına kadar bakacak, Çelik Jant, sunroof vs aksesuarlarına bakıp araç ile ilgili size teklif yapacaktır. Dosya ile ilgili Sorunun tam olarak ne olduğunu anlamadan tahkime veya mahkemeye gitme önerileri, sorununuza cevap vermek için basite kaçmaktan öteye gitmemek demektir, düşüncesindeyim. Sağlıcakla kalın.

Serpil replied 4 sene ago

Bize teklif edilen bir rakam var ve öğrenmek amaçlı sorduğumuz soru da şu; bize kasko değerinden ödenmesi gerekmezmi…. Yani bilmediğimiz bir şeyi burada anlayanlar vardır başından geçenler vardır bize yol gösterirler bizde o yolu izleriz anlamında…..Kimseyi zan altında bıraktığımız yok arkadaşım… İlginiz için teşekkürler..

Serpil replied 4 sene ago

Yanlız şöyle bir durum var resmi bir teklif yok sadece eksper telefon açıp o rakamı ödeyeceğiz diyor biz de kabul etmedik ve itiraz dilekçesi yazdık gönderdik…
Eksper rapor yazar gönderir, şirket adına ödeyeceğiz diyemez. Bunun farkında olarak Sigorta Şirketi adı paylaşmanızın şık olmadığından bahsetmiştim. Ayrıca yukarıda yazdığım açıklama izlenmesi gereken ilk yol olarak benimsenirse işiniz daha kolay olacaktır. Yazdıklarım sorularınıza cevap amaçlıdır.. Size tepki olarak yazılmış bir yazı değildir. İzlenecek yol olarak, aldığınız cevaplardan hangisini makul görürseniz o yönde ilerlemeniz sizin kendi tercihinizdir. Hayırlı günler dilerim.

Serpil replied 4 sene ago

evet onu belirtirken bu teklifin bize resmi bir yazı ilemi yoksa böyle telefon açılarak mı belirtilmesi gerekiyor onu kastetmişim aslında siğorta ismi paylaşımı yok. Daha sonuçlanmış bir şey yok ki kimseyi töhmet altında da zan altında da bırakmış değiliz….İşlem sonuçlanınca buraya bilgileri paylaşacağım..

answered 4 sene ago

hasar tarihi itibariyle piyasa rayic bedeli ödenmesi gerekir. gereği için ” sigorta tahkim kuruluna ” gitmenizi tavsiye ederim ( uzlaşma kurulu )

answered 4 sene ago

Bir aracın piyasa değeri ile kasko değeri farklı olabilir. Önemli olan size teklif edilen bedelin aracın piyasa değerine karşılık gelip gelmediğidir.

Serpil replied 4 sene ago

Piyasa değeri kasko değerinin üzerinde olunca yine piyasa değeri üzerinden mi hesaplama yapılacak . Öyle bir resmî net rakam varsa sigorta poliçelerinde neden kasko değer üzerinden prim ödeniyor

answered 4 sene ago

Egerki aracı aldıktan cok kısa bir sürede araç pert oldu ise 65 bin ödemesi doğru alım ile kaza arasında uzun yani üç dört ay var ise kasko bedeline bakılmaksızın piyasa rayiç bedeli ödenir yargıtay böyle diyor malesef

Your Answer

11 + 0 =