Perte ayrılan aracıma düşük para verdiler

Soru CevapCategory: SigortaPerte ayrılan aracıma düşük para verdiler
Serpil asked 5 yıl ago

Rahatsız ediyorum kusura bakmayin konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan ricam size bi sorum olucak 21.10.2017 tarihinde araç ile caddede ilerlerken sokak arasından çıkan bir araç aracıma çarptı araç şuan perte ayrıldı sigorta firmam araç perte ayrılınca 48.000 TL fiyat verdi fakat aracın tsb ile kontrol ettirdigimiz de 61.800 TL olduğu kasko yaptırdığım firmanın da aracın rayiç bedelinin 65.800 TL olduğu gözüküyor bizde buna istinaden itirazda bulunduk kasko firmasına fakat ne ekspere dönüş yapıyorlar nede bana aradığımız ve ulaşabildiğimiz kişiler ise fiyatta ısrar ediyor kaba saba konuşarak yada bilgileri olmadığını bize dönüş sağlayacaklarını söylüyorlar şimdi ben bu bana verilecek yada verilen 48.000 TL kabul edip kalan miktarı sigorta tahkim komisyonuna mı yoksa mahkemeye mi tasimaliyilim yada verilen ücretide almadan tamamınamı komisyon yada mahkeme yolu ile itirazda bulunmaliyim. Araç- 2016 (makyajlı yeni kasa) Renault symbol joy paket galeriden sıfır km alındı şuan 7.000km herhangi bir çizik veya kaza darbe yoktur. Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

1 Answers
Serpil answered 5 yıl ago

Gelen cevaplar:
 

 • Benzer örnekler daha önceden de yayınlandı, hatta aşağılarda hala devan eden benzer bir hikaye var, adım adım işleyiş var. Kısaca kendi istediğiniz eksperi atıyorsunuz, eksper en kısa sürede raporu kapatıyor, şirketin ödeme süreci başlıyor. 8 iş günü mühlet tanıyor kanun sigorta şirketlerine, tahkime ve mahkemeye başvurma süresi kaskolarda 15 iş günü. ödenmezse veya kısmi ödeme olursa 8 iş gününden sonra faiz işliyor. Genelde sigorta şirketlerinin eğilimi bu yönde örnekte de göründüğü gibi en düşüğünü kabul ettirebilmek.
 • İnternet sıtelerınden aynı model ve km dekı aracların satıs fıyatlarını alın.
 • İlk poliçenizi yaptırırken yeni değer teminatı alsaydınız anahtar teslim bedelini hemen ödeme olarak alırdınız.
 • Acentenize gidin. Poliçe numarasını girip ekrana girsin. Teminatlar kısmında yeni değer klozu yazıyor eger orada hayır yazıyorsa geçmiş olsun. Evet yazıyorsa parayı kabul etmeyip yeni değerinde ki aracı sıfır şekilde alır. Hayır dediyse piyasa değeri verilir malesef.
 • Parayı alın tahkime gidin işi daha fazla uzatmaya gerek yok yoksa daha çok arabasız kalacaksınız. Tahkim daha hızlı sonuçlandırır. sonuçta sigorta şirketleri, sigortalarını yaparak para kazandıkları müşterilerinin mallarına kendilerini ortak sanıyor, aldığı kararları bu yönde alıyorlar. onlarla şifayen iletişim, yüzsüzlüklerine ukalalık katıyor… piyasanın en az rayiç bedeline sizi mahkum ediyorlar. her neyse falan filan işte… vesselam uzatmayalım, poliçeniz kapsamında talep ettiğiniz parayı bildirin kabul görmez ise, başlamadan görüşünü alarak hukuki yolu izleyin..
 • 1-Sifir arac teminatinda; Aracin yeni arac satis bedelinin %85 i kadar hasar gormesi gerekmekte, yada çalinip bulunmamasi, Aksi halde bu teminat aracin 2.el piyasa degeri odenir.
 • 2- Aracin sovtaj dedigimiz pert kisminin ederi vardir. Sigorta bu kismi ihale yolu ile satar, tamir denilen bedel bu aracta 40.000 in altindadir, dolayisiyla tahkime gidilebilir.. Sifir arac teminati ile ilgili yukarida yanlis bilgi vrildigini gordum.
 • O bilgileri yazan arkadaskar Sigorta meslegindelerse sayet, yarin ilk is police klozlarini okumalarini tavsiye ediyorum. sigortacilikta biliyorum demek daima hataya sebep olur. Okuyalim lutfen.
 • Çoğu şirkette 15 gün ve 1 ay icersinde ilk fatura sahibi ise yeni değer standart veriliyor 17 senelik acenteyiz kactane pertimiz oldu hiçbir sorun yaşamadık policeyi müşteriye teminatlarını anlatarak vermek gerek Günümüz şartlarinda artik kaliteye teminatlara önem veren yok hep en ucuz olsun deniliyor.
 • Kabul etmeyin .benim aracimda eylul ayinda pert oldu 40000 teklif ettiler.kabuletmedim piyasa degerini verin yada 40000 liraya aracimin ozelliklerinde arac emsal gosterin dedim 46000 teklif ettiler yine kabul etmedim 49 e anlastik.
 • Amma çok bilen var, siz teklifname veya bilgilendirme formu imzaladiniz mı policeden evvel, yoksa bitti gitti. Açın davayı alın hakkınızı, bir dahada adı sanı duyulmamış şirketlerden poliçe almayın.

Your Answer

19 + 18 =