Tahkimdeki dosyamızda, ara karar verildi

Soru CevapCategory: SigortaTahkimdeki dosyamızda, ara karar verildi
Serpil asked 5 yıl ago

Tahkimdeki dosyamızda, ara karar verildi, şu bilirkişi diye. bilirkişi ücreti yatırdık üzerinden 2 ay geçti. (27.04.2019). bu 2 aydan beri bilirkişi raporundan emare yok, iz yok, tebliğ yok, güya “6-Bilirkişinin, raporunu, iki haftalık sürede üç nüsha olarak düzenleyerek dosyaya sunmasına,” bir madde var ama taraflara (en azından mağdur tarafa) bildirim yok.

4 aylık sürenin bitmesine 10 gün kaldı, hakeme sürekli e-posta atıyoruz ama hala paylaşmıyor, bugun 2. ara karar çıkmış o da aşağıda eklediğim gibi.

Başvurana bilirkişi raporu tebliğ edilmiyor ama sigorta şirketine ediliyor, hakem karar süresi 4 ayın dolmasına 12 gün kaldı belki islah yapacağım ama hala bilgi alamıyorum.

Bir suiistimal var mı ? yoksa prosedür bu kadar absürd mü işliyor gerçekten? suiistimal varsa suç duyurusunda bulunmak istiyorum ilgili hakem hakkında.

– hakeme ulaşılmıyor,
– bilirkişiye ulaşılmıyor,
– parasını yatırdığım bilirkişi raporuna 2 aydır ulaşılmıyor.

ne yapmam gerek?

saygılar.

Serpil replied 5 yıl ago

Umarım uyuşmazlık 5000 TL’nin altında değildir.

Serpil replied 5 yıl ago

uyuşmazlık şu an 5001 TL, duruma göre islah edicem ama imkan tanımıyorlar.

2 Answers
Serpil answered 5 yıl ago

Dosyaya gidip bakmanız lazım. Bilirkişi raporu dosyaya sunmuştur. Mahkeme de size tebilğ etmemiştir.

Serpil answered 5 yıl ago

Hakeme e posta gönderin gönderirken tahkim komisyonunun web sayfasındaki e posta adresini de ekleyin. Bir yol daha var Tahkim Komisyonuna ulaşın ve hakeme ulaşamadığınızı, yukarıdaki durumu aynı şekilde belirtin. Hakem ile irtibata geçmenizi aracılık yaparlar.

Your Answer

13 + 18 =