Yabancı sürücü belgesine sahip kişi ülkemize giriş yapalı 2 yıl 2 ay olmuş araç kullanabilir mi?

Soru CevapCategory: Trafik CezalarıYabancı sürücü belgesine sahip kişi ülkemize giriş yapalı 2 yıl 2 ay olmuş araç kullanabilir mi?
Serpil Staff asked 2 sene ago

Yabancı sürücü belgesine sahip kişi ülkemize giriş yapalı 2 yıl 2 ay olmuş. Ceza yazılır mı? Yazılırsa kaç para?


1 Answers
Trafikci Staff answered 2 sene ago

Trafik Yönetmeliği 88. maddeye göre, Türk vatandaşları en fazla 1 yıl, yabancı vatandaşlar en fazla 6 ay araç kullanabilir. Bu şartlar dışında bir durm varsa ki söylediğinize göre süre aşılmış, Trafik Kanunu 39/4. maddeye göre 407 TL ceza uygulanır.


Your Answer

5 + 4 =

Başa dön tuşu
Kapalı