%50 muafiyet uygulanacakmış

Soru CevapCategory: Sigorta%50 muafiyet uygulanacakmış
asked 5 sene ago

kıymet kazanma tenzili istisnası klozu 2005 model combo kamyonet araç ve hasar onarımında %50 muafiyet uygulayacağını söylüyor bu kloza istinaden .Yapılabilecek bir şey var mı sigortalı mağduriyetini nasıl önleyebiliriz. Orjinal parça yerine muadil parçalar takılırsa bu muafiyetten kurtulmak mümkün mü?Acil değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

1 Answers
answered 5 sene ago

Gelen cevaplar:

Kaza yapan müşteriniz meydana gelen kazada haklı ise kaskosu yerine direk trafik sigortasına müracaat etsin. Aksi halde bu poliçeye istinaden sigorta şirketi %35 ile %50 arasında istedigi KKT düşebilir.

Lastik, akü, antifiriz, motor yağı ve benzeri süreli kullanım gerektiren malzemeler (Katalitik konvertör) MESELA , KAPI ,PENCERE, KAPUT , TAMPON DEĞİL.

Satış sonrası hizmetler yönetmeliğinde belirtilen araçlarda kullanım ömrü 10 YIL olarak geçmektedir, ama 10 yaşını geçen bir araç ömrünü doldurduğu anlamına gelmez 😉 EKSPER TESPİTİ DOĞRULTUSUNDA KIYMET KAZANMA TENZİLİ dedikleri , aracın genel değerlendirmes neticesinde ortaya çıkar , ARABA 10 YAŞINDAN YÜKSEK VE ÇÜRÜK ÇARIKSA MESELA EKSPERİN TAKDİRİ ORDA DEVREYE GİRER, HER 10 YAŞA UYGULANAMAZ.

Kasko genel şartlarından alıntıdır.”Onarım sonucunda araçta bariz bir kıymet artışı meydana gelirse, bu fark tazminat miktarından indirilebilir. Bu şekilde indirim yapılabilmesi için hangi parçalara ne oranda indirim yapılacağının poliçede yazılı olması gerekir. Ancak, her hâlükârda, meydana gelen kıymet artışı dolayısıyla tazminat miktarından indirilecek kısım ödenen tazminatın rücuen tahsil edilme imkanı oranına göre azaltılır. ” Yaptırdığınız Yaptığınız kaskoyu OKUYUNUZ,OKUTUNUZ.

Geçmiş olsun klozda yazıyor .Bilgilendirmede imzalanmamış .Hasarın insiyatifine kalmış .Vermesede hakkıdır.Acente bildirmeliydi sigortalıya .Durum ne bilmiyoruz.Ama anladığım kadarıyla hasarda ortaya çıkmış.

Eksper değer artış raporu da yazmalı araç 20.binse 23b8nmi oldu neye istinaden kesecek yag katil vs tmm diğerlerinden kesemez.

Your Answer

10 + 6 =