Seat Exeo 2.0 İncelemesi

İspanyol otomobil üreticisi Seat, orta sınıfta ki gözdesi olan Exeo modelini 120.000 TL’den başlayan fiyatlarla yollara çıkartmıştı. Otomobilin alt bölümünün eski nesil Audi A4, iç mekanının ise A4 Cabrio’dan alınmış olması çok yeni bir yüze sahip olmadığını gösteriyor.

Seat Exeo 2.0 common rail turbo dizel motor tipiyle dışına gürültü versede iç mekanında bu rahatsızlığı başarılı yalıtım düzeniyle gideriyor. 4.661 mm uzunluğunda ki otomobil 5 kişi için rahat bir iç mekan sunuyor, ön koltukların diz mesafesi konfora katkı sunarken arka koltuklar uzun boylular için uzun yolculuklarda biraz rahatsız edici olabilir. 6 ileri manuel şanzımanın vites geçişleri başarılı.

Audi A4’e benzetilmesinin en temel nedeni otomobilin arka bölümü. 460 lt hacme sahip olan bagaj yükleme esnasında geniş ağzıyla kullanım kolaylığı sunuyor, arka koltukların yatırılması ile bu oran artırılabilmekte.

Seat Exeo iç mekanında kullanılan malzeme ve işçilik seviyesi başarılı, ön konsolun tasarımı Audi A4 Cabrio’ya benzemekte, küçük eşya gözleri ön konsol üzerinde az olsada kapaklı eşya gözü ile bardaklık bölümü ile dağınıklığı engelleyecek çözümler üretilmiş.

Seat Exeo konfor, malzeme, işçilik, şanzıman ve motor kalitesi açısından başarılı bulunurken, iç mekan hacmi, dış kapı kolları ve koltuk ebatlarının biraz küçük kalmasıyla eleştirilebilir.

Yorum yapın