SRC belgesi ücretleri ne kadar?

SRC belgesi ücretleri ne kadar? SRC belgesi ücreti nereye yatırılır? SRC belgesi yenileme ücreti ne kadar? Aklınıza takılan tüm soruların cevapları burada.

SRC belgesi ücretleri belge türüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca her yıl ücretler değişebilmektedir. Yine değişiklik illere göre de fiyat farkını korumaktadır. Hangi şehirden belge ve kurs alacaksanız fiyatlarda aşağı veya yukarı yönlü az da olsa oynama yapılmaktadır.

Sınavsız(sınavdan muaf olanlar için) alınacak SRC belgesi fiyatları şu şekildedir:

 • Sınavsız Tek SRC Belgesi Fiyatı: 100 – 150 TL arası
 • Sınavsız Çift SRC Belgesi Fiyatı: 150 – 200 TL arası (çift belge almak isteyenler için)

Sınava girecek ve eğitim alacak adaylar için belge fiyatları şu şekildedir:

 • SRC 1 Belgesi : Ders saati ücret : 25 TL, Toplam Fiyat : 1000 TL (ortalama)
 • SRC 2 Belgesi : Ders saati ücret : 25 TL, Toplam Fiyat : 900 TL (ortalama)
 • SRC 3 Belgesi : Ders saati ücret : 25 TL, Toplam Fiyat : 1025 TL (ortalama)
 • SRC 4 Belgesi : Ders saati ücret : 25 TL, Toplam Fiyat : 900 TL (ortalama)
 • SRC 5 Belgesi : Ders saati ücret : 25 TL, Toplam Fiyat : 750 TL (ortalama)

Ek olarak SRC Belgesi Harç Ücreti 90 TL’dir.
Kart Basım Ücreti 20 TL’dir.
Psikoteknik Belgesi Fiyatı 2019 itibariyle 150 TL ‘dir.
ADR – SRC5 Tehlikeli madde 400 TL fiyatlandırma şeklindedir.

SRC belgesi ücreti nereye yatırılır?

SRC Belgesi sınav harçları Halkbank ve Vakıfbank üzerinden yatırılmaktadır. Sınavla girecekseniz kursunuz sizin için tüm yönlendirmeleri yapacaktır. Bunun yanı sıra SRC Belgersi kurs fiyatlarını yine eğitim boyunca eğitim aldığınız kuruma ödemelisiniz. Harç ücretleri ise sınav zamanı belge alacağınız zaman Vakıfbank ve Halkbank’a yatırılmalıdır. İligli bankaların ödeme ekranlarında Harç Ödemesi seçeneği çıkmaktadır. Kendi TC numaranız ve sınava gireceğiniz ilin plaka kodu ile burada işlem yapabilirsiniz.

Sınavsız SRC belgesi alma şartları nelerdir?

SRC belgesini sınavsız olarak almak için 2003 yılından önce B, C, D ve E türünde ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız taktirde SRC Belgesi için sınav gerektirmeden belge alım imkanına sahip olmaktasınız.

Konuyla alakalı fikirlerinizi ya da sorularınızı, aşağıda bulunan yorum kutucuğuna yazarak bizlere gönderebilirsiniz. Tüm sorularınız, en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

“SRC belgesi ücretleri ne kadar?” üzerine 4 yorum

 1. SRC 2 sınavını ve uygulamasını başarılı olarak geçtim. Kart ücreti olan 24.00 TL yi yatırma için belli süre var mıdır? Mesela 3 ay sonra kart ücretini yatırsak (kart ücretini doğum günümde yatırmak ıstıyorum verılıs tarıhı acısından dogum gunu heıyesı gıbı unutulmayan tarıh olmasını ıstedıgımden herhangi sıkıntı olur mu veyahut geç yatırdık diye SRC 2 hakkımızı silerler mi?

  Yanıtla
  • Ulaştırma bakanlığını arayıp bilgi alsanız daha faydalı olacaktır. Fakat sistem üzerinde SRC görünüyorsa, kartı ne zaman aldığınızın bir önemi yoktur bize göre.

   Yanıtla
  • 25 Şubat 2003 tarihinden önce ehliyet aldıysanız, sadece kart ücreti ödeyerek src alabilirsiniz. Kart ücreti sanırız 70-80 TL civarıydı. Yine de ulaştırma müdürlüğünü arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın